Home / Proximity Sensors - Industrial / NMB1.5-8GM35-E2-FE-150MM-V3
minImg
NMB1.5-8GM35-E2-FE-150MM-V3
Pepperl+Fuchs, Inc.
Product No:
NMB1.5-8GM35-E2-FE-150MM-V3
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Description:
INDUCTIVE SEN 1.5MM PNP
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP67
Termination Style Cable with Connector
Sensing Distance 0.059" (1.5mm)
Output Type PNP-NO, 3-Wire
Response Frequency -
Shielding Unshielded
Product Status Active
Indicator LED
Series -
Package / Case Cylinder, Threaded - M8
Sensor Type Inductive
Voltage - Supply 10V ~ 30V