Home / Fixed Inductors / NRS5020T100MMGJV
minImg
NRS5020T100MMGJV
Taiyo Yuden
Product No:
NRS5020T100MMGJV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 10UH 1.45A 144MOHM SMD
In Stock : 800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 144mOhm Max
Inductance 10 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz