Home / Fixed Inductors / NRS5024T220MMGJ
minImg
NRS5024T220MMGJ
Taiyo Yuden
Product No:
NRS5024T220MMGJ
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 22UH 820MA 230MOHM SMD
In Stock : 3248
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 820 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 22 µH
Series NR, S Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz