Home / Fixed Inductors / NRS5024T330MMGJ
minImg
NRS5024T330MMGJ
Taiyo Yuden
Product No:
NRS5024T330MMGJ
Description:
FIXED IND 33UH 630MA 370MOHM SMD
In Stock : 2834
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz