Home / Fixed Inductors / NRS5040T330MMGJV
minImg
NRS5040T330MMGJV
Taiyo Yuden
Product No:
NRS5040T330MMGJV
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 234 MOHM SMD
In Stock : 3448
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 234mOhm Max
Inductance 33 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz