Home / Fixed Inductors / NRS6020T220MMGG
minImg
NRS6020T220MMGG
Taiyo Yuden
Product No:
NRS6020T220MMGG
Description:
FIXED IND 22UH 950MA 348MOHM SMD
In Stock : 1059
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 348mOhm Max
Inductance 22 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz