NS6A13AFT3G
Littelfuse Inc.
Product No:
NS6A13AFT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
SMA-FL
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA-FL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 27.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 1160pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA-FL
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V