Home / Boxes / NSYCRNG86400
minImg
NSYCRNG86400
Schneider Electric
Product No:
NSYCRNG86400
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
CRNG 800X600X400 ONE DOOR
User Guide
Area (L x W) 744in² (4800cm²)
Color Light Gray
Material Steel
Size / Dimension 31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight -
Ratings IP66
Design Hinged Door
Thickness -
Series -
Container Type Enclosure
Mfr Schneider Electric
Features -
Height 15.748" (400.00mm)