NX4108-33CZ1TR
Microsemi Corporation
Product No:
NX4108-33CZ1TR
Manufacturer:
Microsemi Corporation
Package:
SOT-23-5
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG BUCK 3.3V 1A SOT23-5
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V