P51-2000-A-N-D-4.5OV
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-2000-A-N-D-4.5OV
Description:
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V
User Guide
Operating Pressure 2000PSI (13789.51kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Output Type Analog Voltage
Port Size -
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Series MediaSensor™
Accuracy ±0.5%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V