PEP0603Y1001BGTA
Vishay Sfernice
Product No:
PEP0603Y1001BGTA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
0603
Description:
PEP0603 10PPM/C 1K 0.1% G TA
In Stock : 96
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 1 kOhms
Series PEP
Power (Watts) 0.32W