PHP01206E2492BST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHP01206E2492BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1206
Description:
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1W 1206
In Stock : 1356
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 24.9 kOhms
Power (Watts) 1W