PHPA1206E15R0BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHPA1206E15R0BST1
Description:
THIN FILM RES SMD 15 OHM 0.1% 1W
In Stock : 1432
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 Ohms
Series PHPA
Power (Watts) 1W