PHPA1206E2000BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PHPA1206E2000BST1
Description:
THIN FILM RES SMD 200 OHM 0.1% 1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series PHPA
Power (Watts) 1W