PLT1206Z3050LBTS
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PLT1206Z3050LBTS
Description:
RES SMD 305 OHM 0.01% 0.4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 305 Ohms
Series PLT
Power (Watts) 0.4W, 2/5W