PNM0603E2502BST5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PNM0603E2502BST5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
0603
Description:
RES SMD 25K OHM 0.1% 0.15W 0603
In Stock : 15322
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.51mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 25 kOhms
Series PNM
Power (Watts) 0.15W