PTN0402E9311BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PTN0402E9311BST1
Description:
RES 9.31K OHM 0.1% 1/20W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 9.31 kOhms
Series PTN
Power (Watts) 0.05W, 1/20W