PTN0402Y2612BST1
Vishay Dale Thin Film
Product No:
PTN0402Y2612BST1
Description:
PTN0402 10PPM 26.1K 0.1% S T1 E1
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.042" L x 0.022" W (1.07mm x 0.56mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 26.1 kOhms
Series PTN
Power (Watts) 0.05W, 1/20W