Q-0G058001A.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0G058001A.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-TNC PLUG-PLG 29.53"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-59
2nd Contact Gender Male
1st Connector BNC Plug, Right Angle
Overall Impedance 75 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector TNC Plug
Product Status Active
Series -
Length 29.53" (750.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style BNC to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 1 GHz