Q-0H00R000S.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0H00R000S.75M
Description:
CBL ASSY BNC-HDBNC PL-JK 29.53"
1st Connector BNC Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 75 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
2nd Connector HD-BNC Jack
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 29.53" (750.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature -
Style BNC to HD-BNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 4 GHz