Q-0H016000S.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0H016000S.75M
Description:
CBL ASSY BNC-MCX PLUG-PLG 29.53"
Cable Type RG-179
2nd Contact Gender Male
1st Connector BNC Plug, Right Angle
Overall Impedance 75 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
2nd Connector MCX Plug, Right Angle
Product Status Active
Series -
Length 29.53" (750.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style BNC to MCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 4 GHz