Q-0J04F00050.5M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0J04F00050.5M
Description:
CBL ASSY BNC-TNC PLG-JACK 19.69"
1st Connector BNC Plug
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
2nd Connector TNC Jack
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 19.69" (500.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature -
Style BNC to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 4 GHz