Q-0K035000R.75M
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-0K035000R.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY BNC-SMA PLUG-PLG 29.53"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316 DB
2nd Contact Gender Male
1st Connector BNC Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
2nd Connector SMA Plug, Right Angle
Product Status Active
Series -
Length 29.53" (750.00mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style BNC to SMA
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 4 GHz