Q-3404G0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3404G0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-TNC PLUG-JACK 6"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Female
1st Connector SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Jack
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style SMA to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz