Q-38056000H018I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-38056000H018I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-TNC PLUG-PLUG 18"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-142
2nd Contact Gender Male
1st Connector SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 18.00" (457.20mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style SMA to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 11 GHz