Q-39067000M036I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-39067000M036I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-SMA PLUG-PLUG 36"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type LMR 240
2nd Contact Gender Male
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 36.00" (914.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to SMA
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz