Q-3B00Q0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3B00Q0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY HDBNC-SMA JACK-PLUG 6"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Male
1st Connector HD-BNC Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style HD-BNC to SMA
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz