Q-3B01U0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3B01U0005006I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-NTYPE PLUG-JACK 6"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
1st Connector SMA Plug
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector N-Type Jack
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Panel Mount
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature -
Style SMA to N-Type
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz