Q-3C01R000R012I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3C01R000R012I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY SMA-MMCX PLUG-PLUG 12"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316 DS
2nd Contact Gender Male
1st Connector SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector MMCX Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 12.00" (304.80mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style SMA to MMCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz