Q-3C03Z000R018I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3C03Z000R018I
Description:
CBL ASSY SMA-SMB PLUG-PLUG 18"
Cable Type RG-316 DS
2nd Contact Gender Female
1st Connector SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMB Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 18.00" (457.20mm)
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz