Q-3F00Y000H036I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-3F00Y000H036I
Description:
CBL ASSY HDBNC-SMA PLUG-PLUG 36"
Cable Type RG-142
2nd Contact Gender Male
1st Connector HD-BNC Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMA Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 36.00" (914.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style HD-BNC to SMA
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz