Q-6704Z000M018I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6704Z000M018I
Description:
CBL ASSY RPSMA-TNC PLUG-PLUG 18"
Cable Type LMR 240
2nd Contact Gender Male
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Plug, Right Angle
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 18.00" (457.20mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz