Q-6800Q0005003I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6800Q0005003I
Description:
CBL ASSY RPSMA-HDBNC PLG-JACK 3"
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector HD-BNC Jack
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 3.000" (76.20mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to HD-BNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz