Q-6801Q0005003I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6801Q0005003I
Description:
CBL ASSY RPSMA-MMCX PLUG-PLUG 3"
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector MMCX Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 3.000" (76.20mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to MMCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz