Q-6805A0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6805A0005006I
Description:
CBL ASSY RPSMA-FAKRA II PL-PL 6"
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Fakra I (Gen 1.0) Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to Fakra II
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 1 GHz