Q-6805C0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-6805C0005006I
Description:
CBL ASSY RPSMA-FAKRA III PL-J 6"
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Fakra III (Gen 3.0) Jack, Right Angle
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Female
Style RP-SMA to Fakra III
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz