Q-7004R000M036I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7004R000M036I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-TNC JACK-JACK 36"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type LMR 240
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Jack
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 36.00" (914.40mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style RP-SMA to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz