Q-7101Q0005009I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7101Q0005009I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-MMCX JACK-PLUG 9"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Male
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector MMCX Plug
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 9.000" (228.60mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style RP-SMA to MMCX
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz