Q-7103S0005006I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7103S0005006I
Description:
CBL ASSY RPSMA-SMB JACK-PLUG 6"
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector SMB Plug, Right Angle
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 6.000" (152.40mm)
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz