Q-7104G0005003I
Amphenol Custom Cable
Product No:
Q-7104G0005003I
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Description:
CBL ASSY RPSMA-TNC JACK-JACK 3"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type RG-316
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Copper
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector TNC Jack
Connector Impedance 50 Ohms
Product Status Active
Series -
Length 3.000" (76.20mm)
Mfr Amphenol Custom Cable
1st Contact Gender Male
Style RP-SMA to TNC
Features Shielded
Package Bag
Frequency - Max 3 GHz