Q10F5ANZZRGB12ECA
APEM Inc.
Product No:
Q10F5ANZZRGB12ECA
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
FLUSH BLKANO RGB 12VDC IP67
In Stock : 83
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.394" (10.00mm)
Millicandela Rating 330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Product Status Active
Lamp Color Red, Green, Blue (RGB)
Ratings DC
Lens Style Round with Flat Top
Series Q10
Type LED
Voltage 12V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Clear
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Lens Size 7.80mm Dia