Q25Y5SXXG1AE
APEM Inc.
Product No:
Q25Y5SXXG1AE
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
INDICATOR 25MM GRN 12-24V SEALED
User Guide
Lens Transparency Fresnel
Ingress Protection IP67, IP69K
Termination Style Wire Leads - 8.268" (210.0mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.99" (25.10mm)
Millicandela Rating 6900mcd
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Flat Top
Series Q25
Type LED
Voltage 7.5V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Tray
Panel Cutout Shape Round
Current 30mA
Lens Size 18.20mm Dia