Home / Gas Sensors / Q5-NO2-10P-O-X
minImg
Q5-NO2-10P-O-X
Automation Components, Inc.
Product No:
Q5-NO2-10P-O-X
Description:
Smart Sensor, Nitrogen Dioxide,
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Series -
Operating Temperature -20°C ~ 50°C
Accuracy -
Type Nitrogen Dioxide (NO2)
Voltage - Supply 15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC
Output 1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Mfr Automation Components, Inc.
Package Tape & Box (TB)
Current - Supply 300mA