Q8R3BXXHW110E
APEM Inc.
Product No:
Q8R3BXXHW110E
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
LED PMI RECESSED 110VAC WHITE
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color White
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q8
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4