Q8R3BXXHY110E
APEM Inc.
Product No:
Q8R3BXXHY110E
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
LED PMI RECESSED 110VAC YELLOW
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 2100mcd
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings AC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q8
Type LED
Voltage 110V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 6mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4