Q8R3BXXR24E
APEM Inc.
Product No:
Q8R3BXXR24E
Manufacturer:
APEM Inc.
Description:
LED PM INDICATOR RECESSED RED
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP67
Termination Style Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Viewing Angle 100°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.87mm)
Millicandela Rating 100mcd
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series Q8
Type LED
Voltage 24V
Mfr APEM Inc.
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bag
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 5mm, T-1 3/4