Home / Pads, Sheets / QB0302A20WYT\500
minImg
QB0302A20WYT\500
American Technical Ceramics
Product No:
QB0302A20WYT\500
Description:
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
User Guide
Usage Heat Transfer
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 12°C/W, 19°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 0.77mm x 0.51mm
Material Aluminum Nitride
Thermal Conductivity 53W/m-K, 81W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0020" (0.051mm)