Home / Pads, Sheets / QB0402B20EST\500
minImg
QB0402B20EST\500
American Technical Ceramics
Product No:
QB0402B20EST\500
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 16°C/W, 25°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 1.02mm x 0.51mm
Material Beryllium Oxide
Thermal Conductivity 40W/m-K, 61W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0020" (0.051mm)