Home / Pads, Sheets / QB0505A25WYT\500
minImg
QB0505A25WYT\500
American Technical Ceramics
Product No:
QB0505A25WYT\500
Description:
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
In Stock : 1224
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage Heat Transfer
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 7°C/W, 10°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 1.27mm x 1.27mm
Material Aluminum Nitride
Thermal Conductivity 100W/m-K, 153W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0025" (0.064mm)