QB0603A25WYT
American Technical Ceramics
Product No:
QB0603A25WYT
Description:
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
In Stock : 21222
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Digi-Key Storage -
Thermal Resistivity 13°C/W, 20°C/W
Color -
Backing, Carrier -
Outline 1.52mm x 0.76mm
Material Aluminum Nitride
Thermal Conductivity 50W/m-K, 76W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0025" (0.064mm)